„Sme pripravení vziať si našu krajinu späť.“

Venuje sa analýzam v doprave najmä z pohľadu plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky. Pracuje v oblasti informačných technológií a elektroniky so zameraním aj na informačné systémy v doprave.
Už počas štúdia na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch bolo podľa jeho návrhov vyrobených viacero zariadení, za ktoré získal ocenenie zlepšovateľa a po priznaní patentov aj vynálezcu.
S príchodom internetu začal publikovať svoje analýzy a návrhy na odstránenia chýb a vylepšenia v oblasti dopravy prostredníctvom blogu. Návrhy boli tak prepracované, že si ich osvojili viaceré inštitúcie a po konzultáciách ich zrealizovali alebo včlenili do legislatívy. V roku 2007 získal Novinársku cenu za sériu článkov o doprave.
Práve toto je téma, ktorej by sa chcel venovať aj v politike. Zužitkovať pokrokové informačné systémy v riadení dopravy a v správe štátu.
Fandí ľudom, ktorí dokážu zvládnuť aj ťažké životné podmienky, vedia sa vynájsť a dosiahnuť celosvetovo uznávané úspechy. Naopak za problém krajiny považuje nedomyslené rozhodnutia v riadení štátu a v zákonoch. Hoci je na začiatku dobrý zámer, ale pre nedomyslené detaily vznikne napokon výsledok, ktorý nik nechce. Rád by pomohol krajine k tomu, aby bola legislatíva vo všetkých oblastiach prehľadná, zmysluplná, vykonateľná a vymožiteľná, s cieľom vytvárať lepšie podmienky, aby mladí a šikovní ľudia zostávali na Slovensku.

Jozef Drahovský

INFORMÁCIE
VEK: 56
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: dopravný analytik
POLITICKÁ FUNKCIA: sympatizant SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Bratislava
E-MAIL: jozef@drahovsky.sk
INSTAGRAM SaS: sloboda_a_solidarita
FACEBOOK: Jozef.Drahovsky.dopravny.analytik
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.