„Nikdy som sa nebál výhry alebo prehry, vždy som išiel vpred.“

IT profesionál a expert Európskej komisie pre malé a stredné podniky, dobrodruh, ktorý sa nebojí ani veľkých výziev, keď môžu priniesť pozitívnu zmenu. Takáto kombinácia, spolu so zanietením pre koncepty SaS ako štíhly štát a líderstvo v oblasti digitálnej ekonomiky je v dokonalej súhre s jeho aktivitami člena tímu pre podnikateľské prostredie v SaS.
Pravidelne sa objavuje ako expert pre inovatívne firmy, pričom jeho rukami ich prešlo už niekoľko desiatok úspešných projektov v rámci najväčšieho európskeho výskumného programu Horizon 2020. Špecializuje sa na podporu prenosu výsledkov výskumu a vývoja do praxe a má skúsenosti s konzultáciami pri uvádzaní rôznych produktov na trh – a to od medicínskych zariadení až po cloudové služby.
Medzi jeho záujmy patrí sledovanie ekonomického diania, poradenstvo a strategický manažment pre oblasť nových technológií a služieb. Aj preto by sa rád venoval téme digitalizácie, zdieľanej a obehovej ekonomike, či v slovenských podmienkach tak potrebnému zlepšeniu financovania vedy a výskumu. Dodnes ho frustruje, koľko mladých ľudí uteká do zahraničia, pretože Slovensko nedokázalo vytvoriť konkurenčné prostredie na podnikanie, prácu a reálny život. Vníma to ako výzvu a bol to jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol pre aktívne pôsobenie v politike, v súlade s filozofiou a prioritami strany SaS.

Bc. Ivan Drienik

INFORMÁCIE
VEK: 30
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: expert pre digitálne inovácie
POLITICKÁ FUNKCIA: člen SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Považská Bytrica
E-MAIL: ivan.drienik@gmail.com
INSTAGRAM SaS: sloboda_a_solidarita
FACEBOOK SaS: stranasas
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.