„Nikdy sa nevzdám.“

Pre zvýšenie zamestnanosti vo svojom regióne urobil doposiaľ viac ako štát so svojimi sociálnymi opatreniami. Do podnikania sa vrhol hneď po prevrate a dodnes s úsmevom spomína na to, ako ani úradníci v tej dobe sami nevedeli, aké papiere majú vlastne vystaviť. Za menej veselý považuje fakt, že hoci sa doba radikálne zmenila, administratívne zaťaženie je niekoľkonásobne vyššie, a to nielen pre podnikateľov. Úspešne vybudoval firmu na výrobu nápojov, ktorá v čase najväčšieho rozmachu zamestnávala 250 ľudí. V roku 2003 založil ďalšiu na spracovanie dreva, v ktorej dnes pracuje 110 zamestnancov. Všetko bez jedinej štátnej pomoci v regióne s najväčšou nezamestnanosťou, kde sa žije ťažko, no on s ľahkosťou a skutočným presvedčením tvrdí, že pekný život si treba vybojovať, použiť inteligenciu a vyriešiť problémy tak, aby boli ľudia šťastní. Nie tak, aby s vyriešením jedného problému prišli dva ďalšie.
Už roky pracuje s marginalizovanými skupinami obyvateľstva, ktorým dáva zamestnanie a šancu na slušný život. Fluktuáciu vidí ako prirodzenú súčasť života firiem a odkázanosť na štátnu pomoc vníma ako rýchlu nefunkčnú záplatu, ktorá ľudí v skutočnosti ubíja a demotivuje čokoľvek robiť. Je členom ekonomickej komisie mesta Lučenec a zároveň okresným predsedom SaS. Osobný úspech ho zmenil. V zaostalom regióne, ktorý trpí vyľudňovaním a odchodom kvalitných ľudí vníma politiku ako úplne jednoduché poslanie – pomáhať. Zamestnávanie ľudí ho napĺňa a je nekonečný optimista. Kým v minulosti bol skôr sponzorom mnohých športov, najmä mládežníckych, dnes je sám športovo aktívny. Podnikanie najskôr v potravinárstve a neskôr v drevárskom priemysle ho priviedli ku kontinuálnemu vzdelávaniu a sledovaniu trendov v týchto oblastiach. V národnej politike je pripravený prinášať riešenia pre zaostalé regióny, venovať sa ich rozvoju, téme pôdohospodárstva a verejným financiám.

Mgr. Vladimír Halaj

INFORMÁCIE
VEK: 59
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: konateľ
POLITICKÁ FUNKCIA: okresný predseda SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Lučenec
E-MAIL: halaj@lunaco.sk
INSTAGRAM: halajvladimir
FACEBOOK: vladimir.halaj
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.