„Osobnosti vždy narážali na odpor priemerných ľudí. Priemerná osobnosť nie je schopná rozumieť človeku, ktorý odmietol slepo sa držať konvenčných zvyklostí a namiesto toho sa rozhodol vyjadrovať svoj názor odvážne a úprimne.“

(Joseph Babbith Bashforth)

Pôvodne jej učarovali médiá a to najmä vďaka akčnej povahe a nespochybniteľnému daru reči. Pôsobila ako regionálna moderátorka a redaktorka v TV. Napokon však dala prednosť rodine a rodinnej pekárni, ktorej sa dnes naplno venuje ako obchodná riaditeľka a v regióne povestnom vysokou nezamestnanosťou a nezáujmom politikov zamestnáva 40 ľudí. Vždy bola typom človeka, ktorý ak niečo robí, robí to s veľkou radosťou a zanietením. Rovnako tak sa vždy ozvala aj v prípade nespokojnosti. Jej odvaha a zdravé rozhorčenie nad stavom regiónu v kontraste s rečami na tlačovkách bratislavských politikov ju priviedli až do politiky. Vždy bola tichou sympatizantkou strany Sloboda a Solidarita. Jedného dňa však napísala siahodlhý rozhorčený list jej predsedovi ako reakciu na jeho tlačový brífing. Opísala v ňom život a realitu 21. storočia v zabudnutom regióne na východe Slovenska a ťažké podnikanie v takomto prostredí. Richard Sulík sa s ňou s nadšením stretol, navštívil rodinnú firmu a odvtedy je “sas-kárka”. Po zrelej úvahe sa zhostila aj úlohy okresnej predsedníčky. Je hrdá na poctivých ľudí, ochotných bojovať a presvedčená, že len nezáujem ľudí stojí za regionálnymi rozdielmi aj za domnienkou politikov o ich všemocnosti. Naďalej je aktívna aj vo vlastnej komunite. Vytvorila OZ Plešivčan, ktoré má ambíciu vzbudiť verejný záujem ľudí o veci okolo nich a aktívne formovať budúcnosť obce. Je presvedčená, že veci sa dajú robiť aj ináč, než čakaním na to, čo sa udeje.

Sylvia Jánosdeák

INFORMÁCIE
VEK: 39
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: obchodná riaditeľka
POLITICKÁ FUNKCIA: okresná predsedníčka SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Plešivec
E-MAIL: sylviajanosdeak@gmail.com
INSTAGRAM: sylvia_janosdeak
FACEBOOK: sylvia.janosdeak
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.