„NEMOŽNÉ je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“

Do výpočtovej techniky sa pustil ešte v dobe, kedy bola takpovediac v plienkach. Vyštudoval strojnú a elektrotechnickú fakultu, pôsobil ako technik výpočtovej techniky a neskôr v UTAR Bratislava ako výskumno-vývojový pracovník pre Automatizované systémy riadenia technologických procesov. Ešte pred Novembrom 1989 absolvoval postgraduálne štúdium robotizovaných výrobných systémov a po prevrate si spolu s ďalšími spoločníkmi založili firmu KODAS, ktorá už v tej dobe realizovala počítačové siete a vyvíjala ekonomický software. Podnikaniu v sofistikovanej oblasti sa darilo a tak neskôr založil ďalšiu, konzultačnú spoločnosť na spracovanie účtovníctva, miezd a personalistiky a poradenstvo v týchto oblastiach.
Do politiky vstupoval ako úspešný človek zo súkromného sektora, ktorý už mal za sebou výsledky. Už v roku 2007 si ho ľudia v jeho milovanej Terchovej zvolili za poslanca a neskôr za starostu. V roku 2010 vstúpil do “veľkej” politiky a bol zvolený za poslanca Národnej rady, kde je aktívny už druhé volebné obdobie ako člen výboru pre obranu a bezpečnosť a osobitného kontrolného výboru na kontrolu NBU – kybernetickej bezpečnosti. V SaS je členom Republikovej rady a krajským predsedom pre Žilinský kraj. V župných voľbách dostal dôveru od ľudí, ktorí poznajú výsledky jeho práce a stal sa poslancom a podpredsedom ŽSK. Venuje sa mnohým témam a aktívne o nich bloguje na portáli sme.sk a v denníku N. Zároveň pôsobí ako člen dozornej rady Rozvojovej agentúry ŽSK a je riaditeľom neziskovej organizácie Terchová pre všetkých. S presvedčením, že nič nie je nemožné a s hrdosťou na to, že Slovensko dokázalo poraziť komunizmus a stať sa slobodnou krajinou, je pripravený pracovať pre ľudí aj naďalej.

Ing. Milan Laurenčík

INFORMÁCIE
VEK: 61
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: poslanec NR SR
POLITICKÁ FUNKCIA: člen Republikovej rady
KONTAKT
BYDLISKO: Terchová
E-MAIL: milan.laurencik@nrsr.sk
INSTAGRAM: milan_laurencik
FACEBOOK: MilanLaurencikSAS
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.