„Verím v zdravý rozum.“

Z novinárčiny až do Európskeho parlamentu. Od roku 1996 pôsobila ako redaktorka, moderátorka a reportérka vo viacerých slovenských médiách. Ako profesionálka v sfére médií napokon vybudovala vlastnú poradenskú spoločnosť, zaoberajúcu sa komunikáciou a tvorbou dokumentárnych filmov z prostredia rómskych osád a z Afriky. Sociálna sféra a pomoc bezbranným jej boli vždy blízke. Založila občianske združenie DAJME RADU, ktoré pomáha rodinám najmä s onkologicky chorými deťmi. Je matkou troch detí a každú voľnú chvíľu sa naplno venuje svojej milovanej rodine. Pomoc iným ju napĺňa a je podstatou aj jej politického pôsobenia, ktoré začala na kandidátke SaS už v roku 2010. Vždy ju vyrušovali rôzne nespravodlivosti v spoločnosti a kvôli neustálemu nutkaniu ich naprávať sa rozhodla pre aktívne politické pôsobenie. Svojou otvorenosťou a uprednostňovaním zdravého rozumu si získala veľkú podporu občanov a stala sa poslankyňou NR SR. Dostala sa na pozíciu štátnej tajomníčky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, kde pôsobila do volieb v r. 2012.
V roku 2016 sa po ďalších úspešných voľbách stala podpredsedníčkou NR SR a začala bojovať aj proti prejavom chrapúnstva od niektorých politikov. V parlamente jej boli vždy blízke témy ochrany práv ľudí so zdravotným postihnutím, seniorov a inak znevýhodnených občanov. Tejto téme sa venuje aj po úspešnom zvolení do Európskeho parlamentu. V EP je členkou frakcie ECR, predsedníčkou Výboru pre zamestnanosť a sociálnu inklúziu a členkou Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci. Tak ako v slovenskom aj v európskom parlamente, je zanietenou bojovníčkou proti korupcii. Otvorila niekoľko vážnych káuz, týkajúcich sa štátnych zákaziek a ich prepojení na politikov, ale aj kauzu farmárov, či opatrovateliek v Rakúsku.

ODPOČET PRÁCE EUROPOSLANKYNE LUCIE ĎURIŠ NICHOLSONOVEJ 2019

Lucia Ďuriš Nicholsonová

INFORMÁCIE
VEK: 43
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: poslankyňa EP
POLITICKÁ FUNKCIA: tímlíderka SaS pre sociálne vylúčené spoločenstvá
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.