„Niektorí sa pod tlakom zlomia a iní vyhasnú.“

Pre predsedu organizácie Mladých SaSkári je politickou motiváciou nielen Richard Sulík, ale v rámci celoeurópskej politiky najmä mladý rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Inšpirovaný starým otcom, profesorom medicíny na Karlovej univerzite sa vybral na cestu vzdelania. Nepodmanila si ho však medicína, ale právo. Študuje a zároveň pracuje ako právny asistent v advokátskej kancelárii Paralegal, má však už za sebou aj ďalšie významné advokátske kancelárie. Popri tom zvláda aj prácu asistenta prednostu MÚ Bratislava – Petržalka. Jeho právnické nadšenie ho priviedlo až k politike, kde začal pracovať s mladými ľuďmi. Ich šikovnosť, energickosť a schopnosť učiť sa a prispôsobovať zmenám je to, na čo je v tomto štáte najviac hrdý. Denný kontakt s právom a politikou vyformovali aj jeho víziu fungujúceho Slovenska ako štátu s nulovou toleranciou korupcie a efektívnou verejnou správou.
Aj napriek všetkému ho priatelia poznajú ako introverta, ktorý sa úprimne teší z pracovných úspechov a hnevá ho fakt, že na Slovensku sa stalo takmer súčasťou folklóru, keď sa niektorí politici predháňajú v tom, kto povie väčšiu sprostosť. Svoju energiu, skúsenosti a pracovnú disciplínu chce venovať pozitívnym zmenám najmä na ministerstve vnútra a oblasti bezpečnosti. Rád by presadzoval návrhy pochádzajúce od mladých ľudí, ktoré budú motivovať mladé generácie vytvárať hodnoty doma.

Bc. Tomáš Popovič

INFORMÁCIE
VEK: 24
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: právny asistent
POLITICKÁ FUNKCIA: predseda mladých SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Bratislava
E-MAIL: popovic.tomi@gmail.com
BLOG: tomaspopovic.blog.sme.sk
FACEBOOK: tomas.popovic.900
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.