„Aj malý záblesk pozitívnej energie, môže naštartovať zmeny obrovských rozmerov.“

Držiteľka ocenenia “Biele srdce” v kategórii sestra – manažérka na republikovej úrovni si ho ako uznanie za svoju 35 ročnú prácu v nemocnici prevzala z rúk prezidenta v roku 2015. Riaditeľka zariadenia pre seniorov, predtým vedúca sestra Oddelenia paliatívnej starostlivosti NsP, podpredsedníčka Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou je aj členkou tímu SaS pre zdravotníctvo a zároveň členkou Disciplinárnej komisie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Politika ju však postupne pohltila viac. V Považskej Bystrici pôsobila 35 rokov na pozícii vedúcej sestry v nemocnici. Trápili ju však aj rôzne problémy v meste. Ako skúsenú manažérku najmä efektívne využívanie finančných prostriedkov. Preto sa rozhodla kandidovať na pozíciu poslankyne MsZ a získala si dostatočnú dôveru ľudí.
Podieľala sa na reformnom diele 105 x lepšie zdravotníctvo z dielne SaS. Rada by prispela svojimi skúsenosťami na pomoc slovenskému zdravotníctvu a sociálnym veciam. Fungujúce zdravotníctvo považuje za kľúčové pre mnohých ľudí. Odmieta zdecimované nemocnice a nefunkčné financovanie, ktoré z nich robí čiernu dieru na peniaze. V konečnom dôsledku si to vždy odnesie pacient. Rovnako ju trápi aj nedostatok kvalifikovaného zdravotníckeho personálu. Žije aktívny plnohodnotný rodinný život a všetky výzvy zvláda s veľkou dávkou disciplíny, empatie a asertivity.

PhDr. Iveta Pospíšilová

INFORMÁCIE
VEK: 56
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: riaditeľka
POLITICKÁ FUNKCIA: okresná predsedníčka SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Považská Bystrica
E-MAIL: ivetapospisilova1@gmail.com
INSTAGRAM SaS: sloboda_a_solidarita
FACEBOOK: iveta.pospisilova.165
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.