„Eurofondy treba čerpať, nie kradnúť.“

Eurofondy sú jeho celoživotným poslaním. Po štúdiu diplomacie a medzinárodných vzťahov na EU BA a následnom postgraduálnom štúdiu na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského začínal ako projektový manažér na MsÚ v Galante. Tam získal prvé vzácne skúsenosti s prípravou projektov, na ktoré mesto žiadalo financie zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Odtiaľ viedla jeho cesta do Bratislavy na viaceré ministerstvá, kde ako generálny riaditeľ sekcie riadil proces čerpania eurofondov. V roku 2006 už viedol v Bruseli negociácie s Európskou komisiou o pridelení finančných prostriedkov z fondov EÚ pre Slovensko na roky 2007 – 2013. Odmietnutie nástenkového tendra a jasný nesúhlas s ním ho pripravili o miesto a neskôr v tejto kauze svedčil ako kľúčový svedok na súde. Získané skúsenosti sa rozhodol posunúť ďalšej generácii a tak sa dostal na pozíciu vysokoškolského pedagóga na EU BA.
Je autorom viacerých odborných publikácií a článkov, v ktorých sa venuje najmä problematike čerpania európskych fondov na Slovensku. Založil si aj vlastný youtube kanál s rozhovormi o týchto témach. Kľúčovým problémom, na ktorý upozorňuje aj vo svojich verejných vystúpeniach, je korupcia a zneužívanie politickej moci pri čerpaní eurofondov, ktoré majú pomáhať. Presvedčenie, že fungujúce Slovensko by malo byť krajinou s nízkymi daňami, modernou infraštruktúrou, fungujúcou a efektívnou verejnou správou ho priviedli do strany SaS, kde aktuálne pôsobí ako expert na eurofondy a pripravuje stratégiu na ich čerpanie v novom programovom období 2021 – 2027. V politike sa chce venovať európskym záležitostiam, verejnej správe, ale aj menšinovej problematike a ponúknuť všetky svoje vzácne skúsenosti a odbornosť na zlepšovanie života v krajine.

Ing. Ján Rudolf, PhD.

INFORMÁCIE
VEK: 43
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: expert na eurofondy
POLITICKÁ FUNKCIA: expert na eurofondy
KONTAKT
BYDLISKO: Veľké Úľany
E-MAIL: eurofondy@janrudolf.sk
WEB: www.janrudolf.sk
FACEBOOK: Ján Rudolf – expert SaS na eurofondy
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.