„Tam kde iní vidia neriešiteľný problém, ja vidím črtajúce sa riešenie.“

Radšej pracuje ako rozpráva. Pracovné skúsenosti a aktivita zakladajúceho člena a trnavského predsedu SaS to len potvrdzujú. Je župným poslancom v TTSK, prešiel rôznymi manažérskymi pozíciami v súkromnom sektore, aj významnými vedúcimi funkciami vo verejnej správe. Vyštudoval prírodné vedy a podnikový manažment. Práve druhé, ekonomické štúdium ho najviac ovplyvnilo v pracovnom pôsobení. Pôsobil ako generálny riaditeľ sekcie majetku a infraštruktúry na ministerstve obrany, ale riadil aj úrad Bratislavského samosprávneho kraja, odkiaľ prišiel do Národnej rady. Tu pôsobí vo výbore pre financie a rozpočet. Má rád systém, inteligenciu a jednoduché riešenia, zrozumiteľné pre všetkých.
Napríklad nahradenie troch slov “bezodplatne jeden výtlačok” dvoma slovami “elektronickou poštou”, čo v dnešnej dobe ušetrí ľuďom štvrť milióna eur ročne, nehovoriac o životnom prostredí. Je to kvapka v mori a more sa skladá z kvapiek. Je presvedčený, že slovenské zákony by mali prejsť filtrom zjednodušenia. Štúdium prírodných vied ovplyvnilo jeho životný štýl natoľko, že sa aktívne venuje poľnohospodárstvu a miluje prácu so zemou. Okrem toho rád otvára roky neriešené témy kvality potravín a kvality stravy v školách a škôlkach, postavenej na zastaralých normách. Motiváciou pre politické pôsobenie sú mu jeho deti, ktorým sa chce vždy a za každých okolností smelo pozrieť do očí.

Ing. RNDr. Marián Viskupič

INFORMÁCIE
VEK: 42
VZDELANIE:
ZAMESTNANIE: poslanec NR SR
POLITICKÁ FUNKCIA: krajský predseda SaS
KONTAKT
BYDLISKO: Šúrovce
E-MAIL: marian.viskupic@gmail.com
INSTAGRAM: viskupicmarian
FACEBOOK: marianviskupic
Predvoľby ochrany osobných údajov
Keď navštívite našu webovú stránku, môže ukladať informácie prostredníctvom vášho prehliadača z konkrétnych služieb, zvyčajne vo forme súborov cookie. Tu môžete zmeniť svoje preferencie ochrany osobných údajov. Upozorňujeme, že blokovanie niektorých typov súborov cookie môže mať vplyv na vaše skúsenosti s našimi webovými stránkami a službami, ktoré ponúkame.